Minnesota State Fair

Minnesota State Fair

Saturday, Jul 31, 2021 at 6:00am to Monday, Aug 30, 2021 at 12:19pm

  651-288-4400
  Website

Schedule:

6:00 am – 11:59 pm : History Walking Tour (Self-Guided) at Fairgrounds
6:00 am – 11:59 pm : Military Appreciation Day, Aug. 31 at Fairgrounds
8:00 am – 7:00 pm : Little Farm Hands at Kemps Little Farm Hands
8:00 am – 8:00 pm : Meet the Dog Breeds at Pet Pavilions
8:00 am – 8:00 pm : Minnesota State Fair Foundation outside the J.V. Bailey House at J.V. Bailey House
8:00 am – 7:00 pm : Old Iron Show at Old Iron Show
8:00 am – 8:00 pm : Pet Pavilions at Pet Pavilions
8:00 am – 8:00 pm : Relax & Recharge Station at Ramberg Music Cafe
9:00 am – 9:00 pm : 4-H Activities at 4-H Building
9:00 am – 9:00 pm : 4-H Building at 4-H Building
9:00 am – 8:00 pm : Alphabet Forest at Family Fair at Baldwin Park - Alphabet Forest
9:00 am – 8:00 pm : Baa Booth at Sheep & Poultry Barn - Baa Booth
9:00 am – 8:00 pm : Barn Hours at Livestock Complex
9:00 am – 9:00 pm : Be a Fine Arts Detective at Fine Arts Center
9:00 am – 9:00 pm : CHS Miracle of Birth Center at Livestock Complex - CHS Miracle of Birth Center
9:00 am – 9:00 pm : Creative Activities Building at Creative Activities Building
9:00 am – 9:00 pm : Creative Activities Demonstrations at Creative Activities Building
9:00 am – 9:00 pm : Dairy Building at Dairy Building
9:00 am – 9:00 pm : Department of Natural Resources at DNR Building and Park
9:00 am – 9:00 pm : DNR Fire Prevention Building at DNR Building and Park
9:00 am – 9:00 pm : Eco Experience at Eco Experience
9:00 am – 9:00 pm : Eco Experience: Air Quality at Eco Experience
9:00 am – 9:00 pm : Eco Experience: From A to Green at Eco Experience
9:00 am – 9:00 pm : Eco Experience: GreenStep Cities and Tribal Nations at Eco Experience
9:00 am – 9:00 pm : Eco Experience: Minnesota's Energy Information Center at Eco Experience
9:00 am – 8:00 pm : Eco Experience: Nature Adventure Play at Eco Experience
9:00 am – 9:00 pm : Eco Experience: Race to Renewables/Connect to Sun & Wind at Eco Experience
9:00 am – 9:00 pm : Eco Experience: Reduce ReUSE Recycle at Eco Experience
9:00 am – 9:00 pm : Eco Experience: Save The Rusty Patched Bumble Bee! at Eco Experience
9:00 am – 9:00 pm : Eco Experience: Storm Drain Arcade at Eco Experience
9:00 am – 9:00 pm : Eco Experience: Tesla Model Y and Mustang Mch-E Display at Eco Experience
9:00 am – 9:00 pm : Eco Experience: The Tree Care Advocate Program's "Ask a Tree Care Advisor" Exhibit at Eco Experience
9:00 am – 9:00 pm : Eco Experience: Water Exhibit at Eco Experience
9:00 am – 9:00 pm : Education Building at Education Building
9:00 am – 8:00 pm : Family Fair at Baldwin Park at Family Fair at Baldwin Park
9:00 am – 9:00 pm : FAN Central at FAN Central
9:00 am – 9:00 pm : FFA Activities at Fairgrounds
9:00 am – 9:00 pm : FFA Landscape Design & Construction Displays at Livestock Complex - CHS Miracle of Birth Center
9:00 am – 9:00 pm : Fine Arts Center at Fine Arts Center
9:00 am – 9:00 pm : Garden Kaleidoscopes at Agriculture Horticulture Building
9:00 am – 9:00 pm : Grandstand Building at Grandstand Building
9:00 am – 8:00 pm : Health Fair 11 at the Fair at Health Fair 11
9:00 am – 9:00 pm : History & Heritage Center at History & Heritage Center
9:00 am – 9:00 pm : Home Improvement Building at Home Improvement Building
9:00 am – 8:00 pm : Hop, Flop & Sniff at Livestock Complex - Sheep & Poultry Barn
9:00 am – 8:00 pm : Math On-A-Stick at Family Fair at Baldwin Park - Math On-A-Stick
9:00 am – 9:00 pm : Minnesota Craft Brewers Guild at Agriculture Horticulture Building
9:00 am – 9:00 pm : Minnesota Department of Agriculture at Agriculture Horticulture Building
9:00 am – 8:00 pm : Minnesota Newspaper Museum at 4-H Building - Minnesota Newspaper Museum
9:00 am – 9:00 pm : Minnesota Porcelain Art Guild at Creative Activities Building
9:00 am – 9:00 pm : Minnesota State Fair Flower Show at Agriculture Horticulture Building
9:00 am – 9:00 pm : Minnesota State Floral Association's Floralpalooza: Artistic Gardens at Agriculture Horticulture Building
9:00 am – 8:00 pm : Moo Booth at Cattle Barn - Moo Booth
9:00 am – 8:00 pm : Oink Booth at Robert A. Christensen Pavilion - Oink Booth
9:00 am – 9:00 pm : Studio: HERE - Niccu Tafarrodi, ceramicist at Fine Arts Center
9:00 am – 9:00 pm : University of Minnesota at University of Minnesota Central
9:00 am – 9:00 pm : University of Minnesota College of Food, Agricultural & Natural Resource Sciences at Agriculture Horticulture Building
9:00 am – 9:00 pm : University of Minnesota Driven to Discover at Driven to Discover Building
9:00 am – 9:00 pm : Weavers Guild of Minnesota at Creative Activities Building
8:00 am : Boer Goats Open Class at Livestock Complex - Compeer Arena
8:00 am – 4:30 pm : Military Appreciation Day at Dan Patch Park at Dan Patch Park & Stage
8:00 am : Sheep Open Class at Livestock Complex - Sheep & Poultry Barn
8:00 am : Swine Open Class and Junior Crossbred Breeding Gilts at Livestock Complex - Robert A. Christensen Pavilion
8:30 am : Sheep Open Class at Livestock Complex - Sheep & Poultry Barn
9:00 am – 7:30 pm : Ask a DNR Expert at DNR Building and Park
9:00 am – 5:00 pm : Butter Sculptures at Dairy Building
9:00 am – 7:00 pm : Climb the DNR Fire Tower at DNR Building and Park
9:00 am – 12:00 pm : Crossroads Chapel - Kid Entertainment at Crossroads Chapel and Stage
9:00 am : Dairy Cattle Open Class at Lee & Rose Warner Coliseum
9:00 am : Military Appreciation Day: Music by Johnny Holliday at Dan Patch Park & Stage
9:00 am – 6:00 pm : Minnesota State Parks and Trails Center at DNR Building and Park
9:00 am : Moo Booth: Video Presentations at Cattle Barn - Moo Booth
9:00 am : Poultry Open Class Judging: Chicken, Turkey, Waterfowl and Pigeon at Livestock Complex - Sheep & Poultry Barn
9:00 am : Sheep Open Class at Livestock Complex - Sheep & Poultry Barn
9:15 am : Veterans Garden Ceremony at Agriculture Horticulture Building
9:30 am : Twin Cities Obedience Training Club at Pet Pavilions
9:45 am : Fish Pond Talks at DNR Building and Park
9:45 am : Military Appreciation Day Program at Leinie Lodge Bandshell Stage
10:00 am – 3:00 pm : Ask the Apple Grower at Agriculture Horticulture Building
10:00 am – 3:00 pm : Ask the Cider Maker at Agriculture Horticulture Building
10:00 am : Creating Biosecure Farms at CHS Miracle of Birth Center - Christensen Farms Stage
10:00 am : Fall Lawn Care at Agriculture Horticulture Building - The DIRT Demo Stage
10:00 am – 6:00 pm : Minnesota Grape Growers Association: Ask me about growing grapes in Minnesota! at Agriculture Horticulture Building
10:00 am : MNHS presents History On-A-Schtick at West End Market - Schell's Stage at Schilling Amphitheater
10:00 am : Moo Booth: Milking Demonstrations at Cattle Barn - Moo Booth
10:00 am : Moo Booth: Video Presentations at Cattle Barn - Moo Booth
10:00 am : Pet Surgery at Pet Pavilions
10:00 am : Pleasant Valley Cloggers at Education Building - Cosgrove Stage
10:00 am – 11:00 am : Recipe Card Roundup at Creative Activities Building
10:00 am : Robotics Demonstrations at Education Building
10:00 am : The Great Minnesota Tap Water Taste Test at Eco Experience
10:00 am : The Roe Family Singers at DNR Building and Park - DNR Volunteer Outdoor Stage
10:25 am : Flag Raising at Leinie Lodge Bandshell Stage
10:30 am – 2:30 pm : Camille & Co at Cafe Caribe
10:30 am : Jared Sherlock at Family Fair at Baldwin Park - Family Fair Stage
10:30 am : Looking Inside the Hive at Agriculture Horticulture Building
10:30 am : The 34th Infantry Division “Red Bull” Band at Leinie Lodge Bandshell Stage
10:30 am : The Joey Johnson Band at Ramberg Music Cafe - Ramberg Music Cafe Stage
10:30 am : Twin Cities Obedience Training Club at Pet Pavilions
10:45 am : Fish Pond Talks at DNR Building and Park
10:45 am : Sumunar Indonesian Music & Dance at International Bazaar - International Bazaar Stage
11:00 am : All-Star Stunt Dogs Splash at The North Woods - The North Woods Stage
11:00 am : Cooking with Honey at Agriculture Horticulture Building
11:00 am : Fresh Farm Stories at CHS Miracle of Birth Center - Christensen Farms Stage
11:00 am : Meet State Fair Mascots Fairchild and Fairborne at Visitors Plaza
11:00 am : Military Appreciation Day: Music by Sailor Jerri at Dan Patch Park & Stage
11:00 am : MN DNR K-9 Law Enforcement Unit Demonstration at DNR Building and Park - DNR Volunteer Outdoor Stage
11:00 am : MNHS presents History On-A-Schtick at West End Market - Schell's Stage at Schilling Amphitheater
11:00 am : Moo Booth: Moo Live at Cattle Barn - Moo Booth
11:00 am : Plants for Shade NOT Hostas at Agriculture Horticulture Building - The DIRT Demo Stage
11:00 am : Pleasant Valley Cloggers at Education Building - Cosgrove Stage
11:00 am : Raptor Displays and Flying Demonstrations at DNR Building and Park - DNR Garden Stage
11:00 am : Renewing the Countryside Cooking Demonstrations at Eco Experience
11:00 am : Smokey Bear at DNR Building and Park
11:00 am : Swine Open Class and Junior Crossbred Breeding Gilts at Livestock Complex - Robert A. Christensen Pavilion
11:30 am : 4-H State Arts-In musical performance at 4-H Building
11:30 am : Cooking with Honey at Agriculture Horticulture Building
11:30 am : Moo Booth: Hand Milking at Cattle Barn - Moo Booth
11:30 am : Twin Cities Obedience Training Club at Pet Pavilions
11:45 am : Fish Pond Talks at DNR Building and Park
11:45 am : Mr. Norm - The Illusionist at Crossroads Chapel and Stage
11:45 am : The 34th Infantry Division “Red Bull” Band at Leinie Lodge Bandshell Stage
11:45 am : The Joey Johnson Band at Ramberg Music Cafe - Ramberg Music Cafe Stage
12:00 pm : Cooking with Honey at Agriculture Horticulture Building
12:00 pm : Finding and Buying Your First Electric Vehicle at Eco Experience
12:00 pm : Fresh Farm Stories at CHS Miracle of Birth Center - Christensen Farms Stage
12:00 pm – 3:30 pm : Gregg Hall & the Wrecking Ball at Frontier Bar
12:00 pm : Jared Sherlock at Family Fair at Baldwin Park - Family Fair Stage
12:00 pm : Moo Booth: Milking Demonstrations at Cattle Barn - Moo Booth
12:00 pm : Moo Booth: Video Presentations at Cattle Barn - Moo Booth
12:00 pm : Pet Surgery at Pet Pavilions
12:00 pm : Piper at O'Gara's at the Fair at O'Gara's at the Fair
12:00 pm : Pleasant Valley Cloggers at Education Building - Cosgrove Stage
12:00 pm : Robotics Demonstrations at Education Building
12:00 pm : Save That Limb! - Proper Repair Techniques for Damaged Shrubs and Trees at Agriculture Horticulture Building - The DIRT Demo Stage
12:00 pm – 3:00 pm : Shane Martin at RC's BBQ
12:00 pm : Starlifter from the USAF Band of Mid-America at West End Market - Schell's Stage at Schilling Amphitheater
12:00 pm : Sumunar Indonesian Music & Dance at International Bazaar - International Bazaar Stage
12:00 pm : The Roe Family Singers at DNR Building and Park - DNR Volunteer Outdoor Stage
12:00 pm : Timberworks Lumberjack Show at The North Woods - The North Woods Stage
12:00 pm – 1:00 pm : University of Minnesota: Photos & Games with Goldy Gopher at University of Minnesota Central - University of Minnesota Outdoor Stage
12:30 pm : Agrilympics: Wool Pack-O-Rama at Cattle Barn - Moo Booth
12:30 pm : Looking Inside the Hive at Agriculture Horticulture Building
12:30 pm : Moo Booth: AGDAY365 at Cattle Barn - Moo Booth
12:30 pm : Twin Cities Obedience Training Club at Pet Pavilions
12:45 pm : Fish Pond Talks at DNR Building and Park
1:00 pm : Harvesting Honey at Agriculture Horticulture Building
1:00 pm : Military Appreciation Day: MN Military Radio Show at Dan Patch Park & Stage
1:00 pm : QC Dance Studio at Education Building - Cosgrove Stage
1:00 pm : Renewing the Countryside Cooking Demonstrations at Eco Experience
1:00 pm : Sheep Open Class at Livestock Complex - Sheep & Poultry Barn
1:00 pm : Smokey Bear at DNR Building and Park
1:00 pm : Starlifter from the USAF Band of Mid-America at West End Market - Schell's Stage at Schilling Amphitheater
1:00 pm : Steve Duede Band at Crossroads Chapel and Stage
1:00 pm : Thank a Farmer Magic Show at CHS Miracle of Birth Center - Christensen Farms Stage
1:00 pm : The Joey Johnson Band at Ramberg Music Cafe - Ramberg Music Cafe Stage
1:00 pm : The Malpass Brothers at Leinie Lodge Bandshell Stage
1:00 pm : Tree Care at Agriculture Horticulture Building - The DIRT Demo Stage
1:00 pm : Tree Talk Live at DNR Building and Park - DNR Volunteer Outdoor Stage
1:00 pm – 4:00 pm : University of Minnesota Athletic Team Interviews at University of Minnesota Central
1:15 pm : Sumunar Indonesian Music & Dance at International Bazaar - International Bazaar Stage
1:30 pm : Jared Sherlock at Family Fair at Baldwin Park - Family Fair Stage
1:30 pm – 3:30 pm : Minnesota Agriculture in the Classroom: Hands-On Ag Literacy Activities at Agriculture Horticulture Building
1:30 pm : Moo Booth: Hand Milking at Cattle Barn - Moo Booth
1:30 pm : Moo Booth: Video Presentations at Cattle Barn - Moo Booth
1:30 pm : North Star Therapy Animals at Pet Pavilions
1:45 pm : Fish Pond Talks at DNR Building and Park
2:00 pm : All-Star Stunt Dogs Splash at The North Woods - The North Woods Stage
2:00 pm : Creating Biosecure Farms at CHS Miracle of Birth Center - Christensen Farms Stage
2:00 pm : Daily Parade at Fairgrounds
2:00 pm : Daily Parade - Marching Bands at Fairgrounds
2:00 pm : Harvesting Honey at Agriculture Horticulture Building
2:00 pm : Minnesota Craft Brewers Guild Demo at Agriculture Horticulture Building
2:00 pm : Moo Booth: Milking Demonstrations at Cattle Barn - Moo Booth
2:00 pm : Moo Booth: Video Presentations at Cattle Barn - Moo Booth
2:00 pm : Owning and Driving an Electric Vehicle at Eco Experience
2:00 pm : Pet Surgery at Pet Pavilions
2:00 pm : Raptor Displays and Flying Demonstrations at DNR Building and Park - DNR Garden Stage
2:00 pm : Starlifter from the USAF Band of Mid-America at West End Market - Schell's Stage at Schilling Amphitheater
2:00 pm : Straw Bale Gardening - The World's Greatest Gardening Hack at Agriculture Horticulture Building - The DIRT Demo Stage
2:00 pm : Swine Open Class and Junior Crossbred Breeding Gilts at Livestock Complex - Robert A. Christensen Pavilion
2:00 pm : The Roe Family Singers at DNR Building and Park - DNR Volunteer Outdoor Stage
2:20 pm : Military Appreciation Day: MN Military Radio Show at Dan Patch Park & Stage
2:30 pm : Looking Inside the Hive at Agriculture Horticulture Building
2:30 pm : Mr. Norm - The Illusionist at Crossroads Chapel and Stage
2:30 pm : North Star Therapy Animals at Pet Pavilions
2:30 pm : QC Dance Studio at Education Building - Cosgrove Stage
2:30 pm : The Malpass Brothers at Leinie Lodge Bandshell Stage
2:45 pm : Fish Pond Talks at DNR Building and Park
3:00 pm : Arts A'Fair: Sod House Theater at North End
3:00 pm : Beekeeper's Corner: Mini-Classes for Beekeepers at Agriculture Horticulture Building
3:00 pm – 7:00 pm : Mark Joseph & The American Soul at Cafe Caribe
3:00 pm : MN DNR K-9 Law Enforcement Unit Demonstration at DNR Building and Park - DNR Volunteer Outdoor Stage
3:00 pm : Monster Shop Bump’n at Family Fair at Baldwin Park - Family Fair Stage
3:00 pm : Moo Booth: Moo Live at Cattle Barn - Moo Booth
3:00 pm : Piper at O'Gara's at the Fair at O'Gara's at the Fair
3:00 pm : Renewing the Countryside Cooking Demonstrations at Eco Experience
3:00 pm : Robotics Demonstrations at Education Building
3:00 pm : Sheep Open Class at Livestock Complex - Sheep & Poultry Barn
3:00 pm : Thank a Farmer Magic Show at CHS Miracle of Birth Center - Christensen Farms Stage
3:00 pm : The Business of Bees at Agriculture Horticulture Building - The DIRT Demo Stage
3:00 pm : Timberworks Lumberjack Show at The North Woods - The North Woods Stage
3:15 pm : Beekeeper's Corner: Mini-Classes for Beekeepers at Agriculture Horticulture Building
3:15 pm : Dakota Dave Hull & Friends at Ramberg Music Cafe - Ramberg Music Cafe Stage
3:15 pm – 7:00 pm : Pandora's Other Box at Dino's Gyros
3:15 pm : Tha Ma Muz at International Bazaar - International Bazaar Stage
3:30 pm : 4-H State Arts-In musical performance at 4-H Building
3:30 pm : Arts A'Fair: Mexica Yolotl at West End Market
3:30 pm : Beekeeper's Corner: Mini-Classes for Beekeepers at Agriculture Horticulture Building
3:30 pm – 6:30 pm : Gary LaRue at Mancini's al Fresco
3:30 pm – 4:30 pm : Military Appreciation Day: Red Bull Rock Band at Dan Patch Park & Stage
3:30 pm : Minnesota Wine & Herb Pairings at Minnesota Wine Country
3:30 pm : Miss Shannon's Sock Hop at Education Building - Cosgrove Stage
3:30 pm : North Star Therapy Animals at Pet Pavilions
3:30 pm : Pam Tillis at Leinie Lodge Bandshell Stage
3:30 pm : Steve Duede Band at Crossroads Chapel and Stage
3:45 pm : Arts A'Fair: Sod House Theater at North End
3:45 pm : Beekeeper's Corner: Mini-Classes for Beekeepers at Agriculture Horticulture Building
3:45 pm : Fish Pond Talks at DNR Building and Park
4:00 pm : Fresh Farm Stories at CHS Miracle of Birth Center - Christensen Farms Stage
4:00 pm : Harvesting Honey at Agriculture Horticulture Building
4:00 pm : Meet State Fair Mascots Fairchild and Fairborne at Visitors Plaza
4:00 pm : Moo Booth: Milking Demonstrations at Cattle Barn - Moo Booth
4:00 pm : Moo Booth: Video Presentations at Cattle Barn - Moo Booth
4:00 pm : Pet Surgery at Pet Pavilions
4:00 pm : Pollinators at Eco Experience
4:00 pm : Poppa Bear Norton at West End Market - Schell's Stage at Schilling Amphitheater
4:00 pm : Raptor Displays and Flying Demonstrations at DNR Building and Park - DNR Garden Stage
4:00 pm – 5:00 pm : Recipe Card Roundup at Creative Activities Building
4:00 pm : The Roe Family Singers at DNR Building and Park - DNR Volunteer Outdoor Stage
4:00 pm – 7:00 pm : Traditional Irish Music by Tom Dahill and Ginny Johnson at O'Gara's at the Fair
4:15 pm – 5:00 pm : David Swanson - Double Trumpet Player at Frontier Bar
4:30 pm : All-Star Stunt Dogs Splash at The North Woods - The North Woods Stage
4:30 pm : Arts A'Fair: Mexica Yolotl at West End Market
4:30 pm : Dakota Dave Hull & Friends at Ramberg Music Cafe - Ramberg Music Cafe Stage
4:30 pm : Looking Inside the Hive at Agriculture Horticulture Building
4:30 pm : Miss Shannon's Sock Hop at Education Building - Cosgrove Stage
4:30 pm : Monster Shop Bump’n at Family Fair at Baldwin Park - Family Fair Stage
4:30 pm : Mr. Norm - The Illusionist at Crossroads Chapel and Stage
4:30 pm : North Star Therapy Animals at Pet Pavilions
4:30 pm : Swine Open Class and Junior Crossbred Breeding Gilts at Livestock Complex - Robert A. Christensen Pavilion
4:30 pm : Tha Ma Muz at International Bazaar - International Bazaar Stage
4:45 pm : Pam Tillis at Leinie Lodge Bandshell Stage
5:00 pm : 4-H State Arts-In musical performance at 4-H Building
5:00 pm : Harvesting Honey at Agriculture Horticulture Building
5:00 pm : Poppa Bear Norton at West End Market - Schell's Stage at Schilling Amphitheater
5:00 pm : Thank a Farmer Magic Show at CHS Miracle of Birth Center - Christensen Farms Stage
5:15 pm : Arts A'Fair: Sod House Theater at North End
5:30 pm : Arts A'Fair: Mexica Yolotl at West End Market
5:30 pm : Big Leap of Faith Dog Training at Pet Pavilions
5:30 pm – 10:00 pm : DJ Entertainment in The Garden at The Garden Stage
5:30 pm : Minnesota Craft Brewers Guild Demo at Agriculture Horticulture Building
5:30 pm : Miss Shannon's Sock Hop at Education Building - Cosgrove Stage
5:30 pm : Moo Booth: Moo Quiz Show at Cattle Barn - Moo Booth
5:30 pm : Timberworks Lumberjack Show at The North Woods - The North Woods Stage
5:45 pm : Dakota Dave Hull & Friends at Ramberg Music Cafe - Ramberg Music Cafe Stage
5:45 pm : Tha Ma Muz at International Bazaar - International Bazaar Stage
6:00 pm : 4-H Performing Arts Show & Judging at 4-H Building
6:00 pm : Arts A'Fair: Sod House Theater at North End
6:00 pm : Fresh Farm Stories at CHS Miracle of Birth Center - Christensen Farms Stage
6:00 pm : Monster Shop Bump’n at Family Fair at Baldwin Park - Family Fair Stage
6:00 pm : Moo Booth: Milking Demonstrations at Cattle Barn - Moo Booth
6:00 pm : Moo Booth: Video Presentations at Cattle Barn - Moo Booth
6:00 pm : MSF Amateur Talent Contest at Leinie Lodge Bandshell Stage
6:00 pm : Poppa Bear Norton at West End Market - Schell's Stage at Schilling Amphitheater
6:00 pm : Steve Duede Band at Crossroads Chapel and Stage
6:30 pm : Arts A'Fair: Mexica Yolotl at West End Market
6:30 pm – 9:30 pm : Latin Dance Night with Salsa del Soul at Minnesota Wine Country
6:30 pm : Looking Inside the Hive at Agriculture Horticulture Building
7:00 pm – 10:00 pm : Briz and Lady at Mancini's al Fresco
7:00 pm : Moo Booth: Video Presentations at Cattle Barn - Moo Booth
7:00 pm : MSF County Fair Talent Contest at Family Fair at Baldwin Park - Family Fair Stage
7:00 pm : St. Paul Police K-9 Foundation Demonstration at Pet Pavilions
7:00 pm – 11:00 pm : Stone Daisy at Frontier Bar
7:00 pm : The Roe Family Singers at DNR Building and Park - DNR Volunteer Outdoor Stage
7:00 pm : Timberworks Lumberjack Show at The North Woods - The North Woods Stage
7:00 pm : The Doobie Brothers - 50th Anniversary Tour featuring Tom Johnston, Michael McDonald, Pat Simmons, John McFee with special guest Dirty Dozen Brass Band at Grandstand Building - Grandstand Stage
7:30 pm – 11:30 pm : The 70's Magic Sunshine Band at Dino's Gyros
7:30 pm – 11:30 pm : The Big Throwdown at Cafe Caribe
8:00 pm : Big Sandy and his Fly-Rite Boys at West End Market - Schell's Stage at Schilling Amphitheater
8:00 pm – 11:00 pm : Kenny McMahon and Ali Gray at O'Gara's at the Fair
8:00 pm : Takin’ It To The Limit: An Eagles Tribute at International Bazaar - International Bazaar Stage
8:30 pm : Ezra Ray Hart at Leinie Lodge Bandshell Stage

Type in your Search Keyword(s) and Press Enter...